OK ORION - Stjärnorna som lyser starkast



 
  • Inbjudan till KarlskronaLoppet




  • Anmäl dig här:


  • Förskolan
  • Åk 1
  • Åk 2
  • Åk 3
  • Åk 4
  • Åk 5-6

  • Lista - anmälda


  •   Tidigare års tävlingar


  • KarlskronaLoppet 2014
  • KarlskronaLoppet 2013
  • KarlskronaLoppet 2012
  • KarlskronaLoppet 2009
  • KarlskronaLoppet 2008
  • KarlskronaLoppet 2007
  • KarlskronaLoppet 2006
  • Karlskrona Runt 2005
  • Karlskrona Runt 2004
  • Karlskrona Runt 2003
  • Karlskrona Runt 2002


    Banor




  • STARTLISTOR för KARLSKRONALOPPET


    OBS! De nummer som visas i listan är INTE startnummer. Det används enbart för att räkna och visa antal/klass.

    Mer infomation, inklusive startnummer, anslås på tävlingsplatsen.



    Förskolan - Pojkar

    Nr Förnamn Efternamn Skola Avdelning Ålder
    1DavidAnderssonsvettpärlansvettpärlan6år
    2ErikTörnkvistSvettpärlanSvettpärlan6år
    3ErikPerssonSvettpärlanSvettpärlan6år
    4AlmirMakolli KrasniqiMusikugglanFörskoleklass B6
    5SiggeStrandbergMusikugglanFörskoleklass B6
    6ViggoMazettiMusikugglanFörskoleklass B6
    7MelkerKindwall SwärdMusikugglanFörskoleklass B6
    8OttoLagerMusikugglanFörskoleklass B6
    9LudwigSöderbergRosenfeldtVinden6
    10JonathanBerggrenSagolundenLillskogen5
    11Olle Hult LindgrenSagolundenLillskogen3
    12MelkerBurfeltSagolundenLillskogen4
    13SiggeEkstandSagolundenLillskogen3
    14JamesMånssonRosenfeldt avd vindenVinden6
    15NeoMattssonSpandelstorpskolanFC6
    16OlleAlldénBastasjö förskolaAlfa4
    17MalteLarssonSagolundenLillskogen4
    18JannisSaltzerBastasjö FörskolaGamma5
    19MaxJeppssonBullerbyns förskolaNorrgården4
    20EdvinDanielssonRosenfeldtVinden5
    21GustavDanielssonRosenfeldtVinden5
    22MalteJacobssonHästöskolanFörskoleklass6
    23EbbeHervenTant grönSnigeln5
    24LokeNormanTant GrönSnigeln5
    25LokeBorgkvistMusikugglanFörskoleklass A6
    26TureNolteMusikugglanFörskoleklass A6
    27OlofÅkessonMusikugglanFörskoleklass A6
    28AdamHåkanssonMusikugglanFörskoleklass A6
    29AlveJanningeMusikugglanFörskoleklass A6
    30JoelPeterssonMusikugglanFörskoleklass A6
    31MiltonPetterssonSagolundenLillskogen3
    32IsakNyblomÅdalens förskola JämjöBjörken5
    33Alexander IsraelssonÅdalens förskola JämjöBjörken5
    34AbbeDjurströmÅdalens förskola JämjöBjörken4
    35ViggoHedlundSvettpärlanSvettpärlan 6
    36LinusLarssonParadisets förskolaNyckelpigan4
    37SebastianLarssonJämjö kyrkskolaFörskoleklass B6
    38AxelNystedtfridlevstads förskolaLillprinsbus3
    39JacobnystedtSpandeltorps förskolaLillprinsbus4
    40Hannes ManhammarSpandelstorps förskoleklass FC6
    41MioManhammarHässlegårdens förskolaNyckelpigan4
    42FelixWiklundHästöskolanFörskoleklass6
    43AlexanderMelinSaltöskolanFörskoleklass6
    44CaspetPihl WahlstenSagolundenLillskogen4
    45EliasTorellSagolundens förskolaLillskogen4
    46OliverJohannessonÅdalen förskola jämjöBjörken4
    47TheoPorshultHästöskolanF-klass6
    48Svante SilvringSpandelstorpsskolan FC6
    49TheoMalmborgHässlegårdens förskolaMyggan5
    50EliasSwan HindorfHästöFörskoleklassen Hästö5
    51WiggoWirenstedtHästöF-klass6
    52MateoMortensson HästöHästö skolan F-klass5

    Förskolan - Flickor

    Nr Förnamn Efternamn Skola Avdelning Ålder
    1LinneaSvennessonHavgården, NättrabyFörskoleklass, havgården 6
    2VeronikaPorsbringRosenfeldts förskolaVitsippan4
    3Ebba LarssonBastasjö FörskolaAlfa4
    4AmandaKarlssonSvettpärlanSvettpärlan6år
    5HelinaMikaelSvettpärlanSvettpärlan6år
    6IdaRundqvistSvettpärlan Svettpärlan6år
    7MirandaFribergMusikugglanFörskoleklass B6
    8MoaOlofssonMusikugglanFörskoleklass B6
    9AgnesGranqvistMusikugglanFörskoleklass B6
    10AliceByheden SvenssonMusikugglanFörskoleklass B6
    11Alma-LeonaD´Alesio WassdahlMusikugglanFörskoleklass B6
    12AmyYuxuanMusikugglanFörskoleklass B6
    13VestaLindströmMusikugglanFörskoleklass B6
    14SagaGjertzMusikugglanFörskoleklass B6
    15SelmaStenholmSagolundenLillskogen3
    16EmmaRamlebackGullberna parks förskola, DjupeskärSvartmyran5
    17EmmaLiljaSagolundenLillskogen2
    18SukainaFatimaRosenfeldtVinden6
    19Meja LennartssonRödeby Månstenen6
    20EllaAlldénKarlskrona SpråkskolaF-klass6
    21NellyMattssonHässlegårdens fskNyckelpigan4
    22EmmaLarssonSagolundenLillskogen3
    23Jennifer ÅkessonSkogslyckan FågelmaraTrasten4
    24SiriHolsteinSagolundenLillskogen3
    25MillaDurdelRosenfeldtVinden6
    26SagaElgMusikugglanFörskoleklass B6
    27EstherAllwoodSagolundenLillskogen4
    28EllinGermundahlMusikugglanFörskoleklass A6
    29JuneJohanssonMusikugglanFörskoleklass A6
    30ThenHolmbergMusikugglanFörskoleklass A6
    31JuliaNilssonÅdalens förskola JämjöBjörken5
    32LeijaJärmarkÅdalens förskola JämjöBjörken5
    33AliceSvendsenÅdalens förskola JämjöBjörken4
    34ElsaEngströmÅdalens förskola JämjöBjörken5
    35StinaDjurströmÅdalens förskola JämjöBjörken3
    36StellaSandekjerSagolundenLillskogen5
    37EllinorÅkerssonSvettpärlanSvettpärlan6
    38NovaThernström KlockebackskolanFörskoleklass B6
    39Emmy Blomberg WesterAsarumsdalenBjörnen5
    40JuliaThernströmStenbackaKanin4
    41TindraBjarkeSkärgårdens Montessori Musslan5
    42IdaKennlandDjupeskär förskola GullbernaSvartmyran/flygmyran 4
    43JosefineWallgrenParadiset förskolaGrävlingen 4
    44MayaSvenssonRamdala Diamanten5
    45EmmaNilssonMusikugglanSnigeln4
    46EllieMejerÅdalenÅdalen4
    47SiriWiklundHästö FörskolaSolvik3
    48EllieMeyerÅdalens förskola jämjöBjörken4
    49VeraAnderssonSagolundens FörskolaLillskogen3
    50EbbaRymanKarlskrona SpråkskolaF-Klass6
    51Alva RymanHässlegården fskNyckelpigan4
    52TuvaNordstrand Hästöskolan F-klassHästöskolan F-klass6
    53HangaBernerHästö förskolaHUN5

    Årskurs 1 - Pojkar

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1JobelContehRamdala skola16
    2EmilOlssonHästöskolan17
    3MaxEbenhartKarlskrona Språkskola17
    4JoMetlidRamdala17
    5HugoJeppssonÖstra Torpskolan1B7
    6SiggeHelmerssonÖstra Torpskolan1B7
    7JosefAlmehdawiÖstra Torpskolan1B7
    8WilliamPhanÖstra Torpskolan1B7
    9IsakLiljaRamdala17
    10AxelHallengrenRamdala17
    11OlleAlthiniRamdala17
    12LiamSwenssonRamdala16
    13VilleClarbergRamdala17
    14MånsHolgerssonRamdala17
    15EmilioKarlssonRamdala17
    16OttoSontenMusikugglan1A7
    17EvertLinderothMusikugglan1A7
    18HjalmarHervenMusikugglan1A7
    19Jonatannysyedtfridlevstads skolanåk 17
    20AntonKennlandFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    21SebastianBorenFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    22HugoÖhrnFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    23AkosBernerHästöskolanHUN7

    Årskurs 1 - Flickor

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1TuvaNolteMusikugglan4A10
    2SallyFriesSvettpärlan17
    3Tuva LisaGundert PetterssonÖstra Torpskolan1B7
    4SagaHavbyRamdala17
    5Majavon DahnRamdala17
    6AmandaKarlssonRamdala17
    7LovisaKarlmanRamdala17
    8SannaSjöstenRamdala17
    9Josefin ÅkessonFågelmara Fågelmara klass 17
    10AlmaBergströmKarlskrona SpråkskolaSpråkskolan Mix7
    11ValeriaMarinovaMusikugglan1A7
    12LovisaBlomberg WesterKlockebackskolan17
    13LinneaNilssonMusikugglan1 B7
    14EmiliaHåkanssonSvettpärlan17
    15Maja MuchowskaFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    16MejaSöderbomFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    17ElinNilssonFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    18EmiliaHåkanssonFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    19EmmaPetterssonFriskolan SvettpärlanÅr 17 år
    20DorkaBernerHästöskolanHUN7

    Årskurs 2 - Pojkar

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1LudvigEtzenSvettpärlan År 2 Svettpärlan8 år
    2EdvinKrasniqiSvettpärlanÅr 2 Svettpärlan8 år
    3Olle SandellSvettpärlanÅr 2 Svettpärlan8 år
    4DanielVanagasSunnadlaskolan28
    5TimSaltzerKarlskrona Språkskola28
    6AlexanderErikssonMusikugglan2A7
    7KevinLindeMusikugglan2A8
    8DanteNormanMusikugglan2A8
    9BjörnBerggrenSpandelstorpskolan2A8
    10ViktorSundquistSpandelstorpskolan2A8
    11OlleJohanssonSpandelstorpskolan2A8

    Årskurs 2 - Flickor

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1ElsaEmilssonBastasjö språkskola28
    2MalvaLarssonNättrabyskolan2C8
    3MärtaSvennerudSvettpärlanÅr 2 Svettpärlan8 år
    4MärtaSvennerudSvettpärlanÅr 2 Svettpärlan8 år
    5LisaHasselbergSvettpärlanÅr 2 Svettpärlan8 år
    6AliciaThulinSvettpärlanÅr 2 Svettpärlan8 år
    7AliceHolmbergMusikugglan2A8
    8Sol AlexandraSchneiderMusikugglan2B8
    9MajaMånssonSpandelstorpskolan2A8
    10MoaHult LindgrenSpandelstorpskolan2A8
    11EllenSöderlindSpandelstorpskolan2A8
    12EllaMartinssonSpandelstorpskolan2A8
    13NathalieAssarssonSpandelstorpskolan2A8
    14LovisaKarlssonSpandelstorpskolan2A8
    15SagaWahlsten PihlSpandelstorpskolan2A8
    16ViktoriaEricssonMusikugglan2B8

    Årskurs 3 - Pojkar

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1MalteBjörnsonNättrabyskolan3 b9
    2SebastianChohanMusikugglan 3A9
    3MelvinRamvikFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 19
    4Agaton FriesFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 19
    5KarlSiverlandFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 29
    6MelkerRamlebackFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 29
    7CarlNilssonFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 29
    8AxelGladher Friskolan Svettpärlan Svettpärlan lag 29
    9NoahPålssonFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 39
    10CasperSvennessonFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 39
    11GabrielBarkFriskolan Svettpärlan Svettpärlan lag 39
    12FilipNorrbyFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 39
    13SimonAnderssonFriskolan Svettpärlan Svettpärlan lag 38
    14MånsEbenhartKarlskrona Språkskola39
    15EmilJacobssonHästöskolan38
    16ViktorRasmusenRamdala39
    17Pratheek Bhagavathula Saltö skolan 39
    18TarunMaheshSaltö skolan39
    19MaxIvarssonMusikugglan3A9
    20CarlÅkessonMusikugglan3A9
    21MånsKarlssonMusikugglan3A9
    22NeoJanningeMusikugglan3A9
    23DavidHellströmMusikugglan3A9
    24SimonErwingSaltöskolan3 A9
    25WiggoSvenssonRamdala39
    26AntonAronssonSaltöskolanklass 39

    Årskurs 3 - Flickor

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1TuvaWramdemarkKarlskrona Språkskola39
    2MajaLarssonKarlskrona Språkskola39
    3SelmaNordfeldtKarlskrona Språkskola38
    4LisaHanewinkelKarlskrona Språkskola39
    5ClaraKrafftKarlskrona SpråkskolaHelios9
    6PaulineBelauHallabro Skolan38
    7FrejaStreniusFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 19
    8Ida PerssonFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 19
    9AgnesNilssonFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 19
    10Natalia MuchowskaFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 29
    11ElizaKrasniqi KalacFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 29
    12AmandaThulinFriskolan Svettpärlan Svettpärlan lag 39
    13HeavenMikaelFriskolan Svettpärlan Svettpärlan lag 18
    14EmmaSjöstenRamdala39
    15MalinFrejKarlskrona språkskola39
    16NellieFrejKarlskrona språkskola39
    17NellieFrejKarlskrona språkskola39
    18Emma-LisaJohanssonMusikugglan3A9
    19AbbasZeaiterMusikugglan3A9
    20ElinaHaddad NikMusikugglan3A9
    21VilmaWiktorssonMusikugglan3A9
    22IzaErikssonSaltlskolan3a9

    Årskurs 4 - Pojkar

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1HenrikKarlssonRamdala skola410
    2IvanAbrahamssonRamdala skola410
    3RobinAlfredssonmusikugglan410
    4MelkerRamlebackFriskolan SvettpärlanSvettpärlan lag 29
    5EricFaxhagFriskolan Svettpärlanårkurs 410
    6ViggoJohanssonFriskolan SvettpärlanLag 110
    7DavidÅkessonFriskolan SvettpärlanLag 210
    8OliverHåkanssonFriskolan SvettpärlanLag 210
    9EricWesterholmFriskolan SvettpärlanLag 310
    10TheoDahlbergKarlskrona SpråkskolaSpråkskolan klass 410
    11DavidRosenquistMusikugglan4B10
    12MattisAnderssonMusikugglan4B10
    13SimonAdamssonFrisklan Svettpärlanlag 110
    14AdahmRoumiePiggelinenPiggelin lag 110
    15MoltasSilverbarkPiggelinenPiggelin lag 110
    16SebastianSchönPiggelinenPiggelin lag 210
    17EdwinLundströmPiggelinenPiggelin lag 210
    18OliverErlanssonPiggelinenPiggelin lag 310
    19HampusAxelssonPiggelinenPiggelin lag 310
    20WilliamThaungPiggelinenPiggelin lag 310
    21HenrikEricssonMusikugglan4A10
    22SixtenÅbergMusikugglan4A10

    Årskurs 4 - Flickor

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1AnnieOscarssonRamdala skola410
    2SigridHammarRamdala skola410
    3FeliciaFregellRamdala skola410
    4AlvaHallengrenRamdala skola410
    5JonnaMalménRamdala skola410
    6LillyLundin PalmeRamdala skola410
    7CarolineBlomqvistRamdala skola410
    8TuvaNolteMusikugglan410
    9AgnesJohanssonRamdala skola410
    10AliceAlthiniRamdala skola410
    11LinneaHoffRamdala skola410
    12CarolinaStröm RenudRamdala49
    13JefflynContehRamdala skola410
    14AngelikaLindRamdala skola410
    15EmmaLarssonFriskolan SvettpärlanLag 110
    16ElinFagerlundFriskolan SvettpärlanLag 110
    17AlmaHillerbrattFriskolan SvettpärlanLag 210
    18Agnes KolbFriskolan SvettpärlanLag 310
    19AliceOdenbergFriskolan SvettpärlanLag 310
    20Alice KarlssonFriskolan SvettpärlanLag 310
    21MadeleineÅfeltFriskolan SvettpärlanLag 310
    22AgnesBergströmKarlskrona SpråkskolaSpråkskolan klass 410
    23TuvaAlldénKarlskrona SpråkskolaSpråkskolan klass 410
    24NellieHögström NordhammerKarlskrona SpråkskolaSpråkskolan klass 410
    25VictoriaNilssonMusikugglan4B10
    26NovaBjörkmanMusikugglan4B10
    27NellieStrömqvistPiggelinenPiggelin lag 110
    28HeddaSchmidt-LundPiggelinenPiggelin lag 110
    29ZelmaSevereniusPiggelinenPiggelin lag 110
    30OttiliaSchönPiggelinenPiggelin lag 210
    31Tove JohanssonPiggelinenPiggelin lag 29
    32NellieAnderssonPiggelinenPiggelin lag 210
    33HannaAronssonPiggelinenPiggelin lag 310
    34IrisRavnböPiggelinenPiggelin lag 310
    35EbbaHammarstedtBergkvara49
    36VeraAxelssonMusikugglan4B10

    Årskurs 5-6 - Pojkar

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1Leo JohanssonSpandelstorpskolan6A12
    2ErikOscarssonRamdala skola612
    3DennisLindRamdala skola612
    4CarlFredrikssonRamdala skola611
    5SamuelSvantessonRamdala skola612
    6DavidSvantessonRamdala skola612
    7JacobNyrellRamdala skola612
    8JonathanBlomqvistRamdala skola612
    9ErikSundelinKarlskrona Montessori612
    10TobiasLundinKarlskrona Montessori612
    11AlvinFriesSvettpäran511
    12AntonOlofssonRamdala skola612
    13AdamGustavssonRamdala skola611
    14SamuelIgnellMusikugglan6a12
    15EliasIgnellMusikugglan6a12
    16SimonRosenquistMusikugglan6a12
    17EddyEmilssonBastasjö språkskola511
    18EmmanuelContehRamdala skola511
    19LinusJacobssonSpandelstorpskolan6A12
    20ErnestGrigoriyants Musikugglan 5 b10
    21NoahAnderssonSpandelstorpskolan6A12
    22LudvigJohnssonSpandelstorpskolan6A12
    23JoelMikaelFriskolan SvettpärlanÅr 511
    24AlvinFriesFriskolan SvettpärlanÅr 511
    25David PerssonFriskolan SvettpärlanÅr 511
    26Gabriel Szajczyk Tullskolan 511
    27AxelBergströmFriskolan SvettpärlanÅr 511
    28LiamLagmanFriskolan SvettpärlanÅr 511
    29EmilAnderssonFriskolan SvettpärlanÅr 511
    30NilsSwartzFågelmara49
    31DavidTinnertMusikugglan6B12
    32EmilKardellMusikugglan6B12
    33AxelAuerMusikugglan6B12
    34KristoferEricssonMusikugglan6B12
    35SvanteÅbergMusikugglan6B12
    36AntonMånssonSpandelstorpskolan6D12
    37LucasBarkrotRamdalaRamdala skola klass 510
    38LoganDristigMusikugglan6B12

    Årskurs 5-6 - Flickor

    Nr Förnamn Efternamn Skola Klass Ålder
    1Mille MetlidRamdala skola612
    2SelmaRasmusenRamdala skola612
    3HildaStrömRamdala skola612
    4VilmaEricssonRamdala skola612
    5Smilla Mohlin-EngqvistRamdala skola612
    6AliceTångemarRamdala skola612
    7PaulineÖstermanRamdala skola611
    8StellaMeijerRamdala skola612
    9OfeliaFernströmKarlskrona Montessori612
    10SaraStubbKarlskrona Montessori612
    11MatildaSacklinKarlskrona Montessori612
    12EmmaRanesköldKarlskrona Montessori612
    13NellyMagnussonKarlskrona Montessori612
    14IsaSmithKarlskrona Montessori612
    15NoraErnestrandKarlskrona Montessori612
    16OliviaMarinoKarlskrona Montessori612
    17AstridSvanhallKarlskrona Montessori612
    18TuvaAlfieroSpandelstorpskolan6A12
    19HannaNordströmKarlskrona Montessori612
    20KathrineGrigoriyants Musikugglan 6 b12
    21EmmaSkärhedenSpandelstorpskolan6A12
    22AmandaAbadaSpandelstorpskolan6A12
    23Linnéa JuliussonKarlskrona SpråkskolaSpråkskolan11
    24AlmaSvennerudFriskolan SvettpärlanÅr 511
    25WannaThestrupFriskolan SvettpärlanÅr 511
    26EllaGlansFriskolan SvettpärlanÅr 511
    27LisaSwartzFågelmara511
    28EllaSontenMusikugglan5A11
    29EllieJohanssonMusikugglan5B11
    30LovisMathissonMusikugglan5B11
    31SofiaEmmeMusikugglan6B12
    32AnnieAnderssonMusikugglan6B12
    33Emmy Lindberg Ramdala 511
    34EmmaFllinckMusikugglan5B11