Karlskronaloppet 2013to 2013-10-17 22:48
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

tartnr Namn              Klubb                        


Förskolan Pojkar  (28)   Start: 12:05       

     1 Rasmus Löveborn   Blå Port, Månen              
     2 Ludvig Etzén      Friskolan Svettpärlan, F     
     3 Emil Jacobsson    Hässlegården Nycklepigan     
     4 Svante Silvring   Hässlegården Nycklepigan     
     5 Simon Jurdzinski  Hästö Förskola / Lyckan      
     6 Theo Porshult     Hästö Förskola / Lyckan      
     7 Wiggo Wirenstedt  Hästö Förskola / Lyckan      
     8 Malte Jacobsson   Hästö Förskola / Sjövik      
     9 Oliver Jarny      Hästö Förskola / Sjövik      
    10 Oscar Eckerbom    Hästöskolan Förskoleklass    
    11 Emil Jacobsson    Hästöskolan Förskoleklass    
    12 Emil Johansson    Hästöskolan Förskoleklass    
    13 Antoni Jurdzinski Hästöskolan Förskoleklass    
    14 Oliver Mostert    Hästöskolan Förskoleklass    
    15 Leonard Hejman    Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
    16 Herman Johansson  Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
    17 Neo Johansson     Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
    18 Ludwig Lindsjö    Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
    19 Riccardo Byggeth  Musikugglan, FSKB            
    20 Adam Håkansson    Tant Grön, Snigeln           
    21 Axel Hallengren   Ramdala förskola             
    22 Liam Widenfors    Sagolundens förskola         
    23 Alve Janninge     Tant Grön, Snigeln           
    24 Joel Petersson    Tant Grön, Snigeln           
    25 Albin Bjarkå      Verkö, Tora                  
    26 Milton Iggstedt   Verköskolan, Förskoleklass   
    27 Tristan Karlsson  Verköskolan, Förskoleklass   
    28 Isak Nyblom       Ådalens Förskola Jämjö       



Förskolan Flickor  (30)  Start: 12:05       

   101 Miranda Friberg   Blå Port, Månen              
   102 Agnes Granqvist   Blå Port, Månen              
   103 Moa Olofsson      Blå Port, Månen              
   104 Elin Rosenquist   Blå Port, Månen              
   105 Agnes Håkansson   Bullerbys förskola Kungsljus 
   106 Emma Ramleback    Gullberna Park, Svartmyran   
   107 Ida Cyrillus      Hässlegården Nycklepigan     
   108 Meja Blümke       Hästö Förskola / Lyckan      
   109 Ingrid Eriksson   Hästö Förskola / Lyckan      
   110 Karin Kummel      Hästö Förskola / Lyckan      
   111 Alice Medin Östli Hästö Förskola / Lyckan      
   112 Tuva Nordstrand   Hästö Förskola / Lyckan      
   113 Edit Hermansson   Hästö Förskola / Sjövik      
   114 Frida Lilja       Hästö gamla förskola Lantern 
   115 Elsa Algerstedt   Hästöskolan Förskoleklass    
   116 Ella Hermansson   Hästöskolan Förskoleklass    
   117 Matilda Jarny     Hästöskolan Förskoleklass    
   118 Lilly Loggner     Hästöskolan Förskoleklass    
   119 Lilly Wisén       Hästöskolan Förskoleklass    
   120 Tindra Olsson     Johannushus Björnbäret       
   121 Alva Engström     Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
   122 Stina Ketzenius   Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
   123 Maja Månsson      Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
   124 Ellen Olsson      Jämjö Kyrkskola,FKA Lönneber 
   125 Majken Åberg      Musikugglan, FSKB            
   126 Veronika Porsbrin Rosenfeldts Förskola Vitsipp 
   127 Elina Widenfors   Sagolundens förskola         
   128 June Johansson    Tant Grön, Snigeln           
   129 Elsa Engström     Ådalens Förskola Jämjö       
   130 Embla Lindsjö     Ådalens Förskola Jämjö       



Årskurs 1-2 Pojkar  (63) Start: 11:50       

   201 Hugo Jolin        Friskolan Piggelinen 1       
   202 Akilles Teglbjaer Friskolan Piggelinen 1       
   203 Viktor Widenfors  Friskolan Piggelinen 1       
   204 Gabriel Bark      Friskolan Svettpärlan, 1     
   205 Oscar Bergh       Friskolan Svettpärlan, 1     
   206 Agaton Fries      Friskolan Svettpärlan, 1     
   207 Axel Gladher      Friskolan Svettpärlan, 1     
   208 William Görefält  Friskolan Svettpärlan, 1     
   209 Filip Norrby      Friskolan Svettpärlan, 1     
   210 Melker Petersson  Friskolan Svettpärlan, 1     
   211 Noah Pålsson      Friskolan Svettpärlan, 1     
   212 Melker Ramleback  Friskolan Svettpärlan, 1     
   213 Melvin Ramvik     Friskolan Svettpärlan, 1     
   214 Nils Swartz       Fågelmara 2                  
   215 Robin Ardevall    Hästöskolan 1                
   216 Sander Schön      Hästöskolan 1                
   217 Lukas Flydén      Hästöskolan 2                
   218 Eric Johansson    Hästöskolan 2                
   219 Olle Lundström    Hästöskolan 2                
   220 James Mostert     Hästöskolan 2                
   221 Emil Vallbo       Hästöskolan 2                
   222 Neo Janninge      Musikugglan, 1A              
   223 Sixten Åberg      Musikugglan, 2A              
   224 Mattis Andersson  Musikugglan, 2B              
   225 Alfred Jensen     Musikugglan, 2B              
   226 David Rosenquist  Musikugglan, 2B              
   227 Malte Björnson    Nättrabyskolan 1B            
   228 Axel Bratt        Nättrabyskolan 2C            
   229 Wiktor Johnson Ga Nättrabyskolan 2C            
   230 Albin Olander     Nättrabyskolan 2C            
   231 Alfred Petersson  Nättrabyskolan 2C            
   232 Axel Rydh         Nättrabyskolan 2C            
   233 Joel Rydh         Nättrabyskolan 2C            
   234 Olle Zwörner      Nättrabyskolan 2C            
   235 Gabriel Nyrell    Ramdala 1                    
   236 Mattis Stormaeus  Ramdala 1                    
   237 Ivan Abrahamsson  Ramdala 2                    
   238 Eric Andheim      Ramdala 2                    
   239 Noah Holmberg     Ramdala 2                    
   240 Henrik Karlsson   Ramdala 2                    
   241 Simon Erwing      Saltöskolan 1A               
   242 Andy Löfquist     Saltöskolan 1A               
   243 Pratheek Ns       Saltöskolan 1A               
   244 Alfons Carlsson   Saltöskolan 2                
   245 Vincent Erdin     Saltöskolan 2                
   246 Emanuel Mena Gald Saltöskolan 2                
   247 Gabriel Seelig    Saltöskolan 2                
   248 Johannes Ågren    Saltöskolan 2                
   249 Albin Ericsson    Spandelstorpskolan, 2C       
   250 Kasper Jacobsson  Spandelstorpskolan, 2C       
   251 Simon Johansson   Spandelstorpskolan, 2C       
   252 Ture Lindell      Torhamns skola 1             
   253 Ludvig Löwenadler Verköskolan, klass 1         
   254 Jacob Strandberg  Verköskolan, klass 1         
   255 Elias Ånestrand   Verköskolan, klass 1         
   256 Rasmus Back       Verköskolan. 2               
   257 Victor Bjarkå     Verköskolan. 2               
   258 Michael Ellmén    Verköskolan. 2               
   259 Adrian Iggstedt   Verköskolan. 2               
   260 Sam Martin        Verköskolan. 2               
   261 Mattias Möller    Verköskolan. 2               
   262 Mattias Stenér    Verköskolan. 2               
   263 Hannes Thomsen    Verköskolan. 2               



Årskurs 1-2 Flickor  (42 Start: 11:50       

   301 Eliza Krasniq-Kal Friskolan Svettpärlan, 1     
   302 Heaven Mikael     Friskolan Svettpärlan, 1     
   303 Natalia Muchowska Friskolan Svettpärlan, 1     
   304 Agnes Nilsson     Friskolan Svettpärlan, 1     
   305 Ida Persson       Friskolan Svettpärlan, 1     
   306 Freja Strenius    Friskolan Svettpärlan, 1     
   307 Amanda Thulin     Friskolan Svettpärlan, 1     
   308 Natalia Zielinska Friskolan Svettpärlan, 1     
   309 Emma Larsson      Friskolan Svettpärlan, 2     
   310 Sonja Krznaric    Hästöskolan 1                
   311 Nea Wejnering     Hästöskolan 1                
   312 Maja Eckerbom     Hästöskolan 2                
   313 Evelyn Lilja      Hästöskolan 2                
   314 Nellie Magnusson  Hästöskolan 2                
   315 Tindra Siverland  Hästöskolan 2                
   316 Emma-Lisa Johanss Musikugglan, 1A              
   317 Hedda Nilsson     Musikugglan, 1A              
   318 Vilma Wictorsson  Musikugglan, 1A              
   319 Wilma Sanderson   Nättraby, 2M                 
   320 Moa Dahlström     Nättrabyskolan 2C            
   321 Ella Gerdstigen   Nättrabyskolan 2C            
   322 Wilma Hallsten    Nättrabyskolan 2C            
   323 Caroline Blomqvis Ramdala 2                    
   324 Jefflyn Conteh    Ramdala 2                    
   325 Felicia Fregell   Ramdala 2                    
   326 Alva Hallengren   Ramdala 2                    
   327 Sigrid Hammar     Ramdala 2                    
   328 Manda Jonsson     Ramdala 2                    
   329 Ellie Jonsson     Ramdala 2                    
   330 Annie Oscarsson   Ramdala 2                    
   331 Alva Bringeback E Rosenfeldt 1B                
   332 Ebba Nordström    Rosenfeldt 1B                
   333 Victoria Andersso Saltöskolan 1A               
   334 Iza Eriksson      Saltöskolan 1A               
   335 Ebba Hellberg     Saltöskolan 1A               
   336 Olivia Melin      Saltöskolan 2                
   337 Linn Hallengren   Spandelstorpskolan, 2C       
   338 Maya Pezo         Spandelstorpskolan, 2C       
   339 Julia Silverflod  Spandelstorpskolan, 2C       
   340 Moa Andersson     Verköskolan. 2               
   341 Emmi Thomsen      Verköskolan. 2               
   342 Amanda Trossing   Verköskolan. 2               



Årskurs 3-4 Pojkar  (52) Start: 11:35       

   401 Emil Andersson    Friskolan Svettpärlan, 3     
   402 Hugo Hasselberg   Friskolan Svettpärlan, 3     
   403 Alexander Jonasso Friskolan Svettpärlan, 3     
   404 Joel Mikeal       Friskolan Svettpärlan, 3     
   405 Walter Persson    Friskolan Svettpärlan, 3     
   406 Hugo Larsson      Friskolan Svettpärlan, 4     
   407 Belal Arian       Hästöskolan, 4               
   408 Alvin Franke      Hästöskolan, 4               
   409 Bastian Liljefors Hästöskolan, 4               
   410 William Mostert   Hästöskolan, 4               
   411 Casper Aborres    Jändel Blixtarna             
   412 Leo Hansson       Jändel Blixtarna             
   413 Isac Malmsten     Jändel Blixtarna             
   414 Albin Karlsson    Jändel Power                 
   415 Max Karlsson      Jändel Power                 
   416 Olle Willman      Jändel Power                 
   417 Erik Holgersson   Jändelskolan 3B              
   419 Martin Svensson   Jändelskolan 3B              
   420 Martin Hoel       Musikugglan, 4A              
   421 Elias Ignell      Musikugglan, 4A              
   422 Samuel Ignell     Musikugglan, 4A              
   423 Simon Rosenquist  Musikugglan, 4A              
   424 William Säfström  Musikugglan, 4A              
   425 Emil Kardell      Musikugglan, 4B              
   426 Melvin Mathison   Musikugglan, 4B              
   427 David Tinnert     Musikugglan, 4B              
   428 Svante Åberg      Musikugglan, 4B              
   429 Love Björnson     Nättrabyskolan 3B            
   430 Lucas Barkrot     Ramdala 3                    
   431 Oskar Gustavsson  Ramdala 3                    
   432 Hugo Löfmark      Ramdala 3                    
   433 Sixten Mohlin-Eng Ramdala 3                    
   434 Melwin Strandberg Ramdala 3                    
   435 Eric Svacha       Ramdala 3                    
   436 Isac Andheim      Ramdala 4                    
   437 Jonathan Blomqvis Ramdala 4                    
   438 Carl Fredriksson  Ramdala 4                    
   439 Hampus Gustafsson Ramdala 4                    
   440 Adam Gustavsson   Ramdala 4                    
   441 Dennis Lind       Ramdala 4                    
   442 Eric Oscarsson    Ramdala 4                    
   443 Samuel Svantesson Ramdala 4                    
   444 David Svantesson  Ramdala 4                    
   445 Theo Bringeback E Rosenfeldt 3-4               
   446 Anton Lilja       Rosenfeldt 3-4               
   447 Theo Mauvais      Rosenfeldt 3-4               
   448 Nils Schön        Rosenfeldt 3-4               
   449 Noah Andersson    Spandelstorpsskolan 4A       
   450 Linus Jakobsson   Spandelstorpsskolan 4A       
   451 Leo Johansson     Spandelstorpsskolan 4A       
   452 Adam Tillström    Spandelstorpsskolan 4A       
   453 Naotaro Makihara  Tullskolan 3                 



Årskurs 3-4 Flickor  (56 Start: 11:35       

   501 Emma Antonsson    Friskolan Svettpärlan, 3     
   502 Emma Björkman     Friskolan Svettpärlan, 3     
   503 Alma Svennerud    Friskolan Svettpärlan, 3     
   504 Wanna Thestrup    Friskolan Svettpärlan, 3     
   505 Lisa Swartz       Fågelmara 3                  
   506 Minna Ramberg     Fågelmara 4                  
   507 Klara Karlegärd   Hästöskolan, 4               
   508 Anna Andersson    Hästöskolan, 4               
   509 Lova Lundström    Hästöskolan, 4               
   510 Ellen Sjöberg     Hästöskolan, 4               
   511 Engla Olsson      Johannushus 3                
   512 Emilia Heimonen   Jändel Blixtarna             
   513 Wendela Howding   Jändel Blixtarna             
   514 Tilda Håkansson   Jändel Blixtarna             
   515 Hilda Karlsson    Jändel Blixtarna             
   516 Nicole Faltin     Jändel Power                 
   517 Elin Knutsson     Jändel Power                 
   518 Sanna Pettersson  Jändel Power                 
   519 Mira Stjernholm   Jändel Power                 
   520 Ebba Widell       Jändel Power                 
   521 Evelina Åkesson   Jändel Power                 
   522 Vilma Engström    Jändelskolan 3B              
   523 Ebba Johansson    Jändelskolan 3B              
   524 Maja Nilsson      Jändelskolan 3B              
   525 Lo Ohlsson        Jändelskolan 3B              
   526 Agnes Sjöström    Jändelskolan 3B              
   527 Kajsa Wictorsson  Musikugglan, 3A              
   528 Ellen Brunsberg   Musikugglan, 3B              
   529 Elli Johansson    Musikugglan, 3B              
   530 Lovis Mathison    Musikugglan, 3B              
   531 Annie Andersson   Musikugglan, 4B              
   532 Sofia Emme        Musikugglan, 4B              
   533 Kathrine Grigoriy Musikugglan, 4B              
   534 Ella Kardell      Musikugglan, 4B              
   535 Ella Bratt        Nättrabyskolan, 4C           
   536 Emmy Lindberg     Ramdala 3                    
   537 Lovisa Nyrell     Ramdala 3                    
   538 Vilma Eriksson    Ramdala 4                    
   539 Stella Meijer     Ramdala 4                    
   540 Mille Metlid      Ramdala 4                    
   541 Smilla Molin Engq Ramdala 4                    
   542 Hilda Ström       Ramdala 4                    
   543 Alice Tångemar    Ramdala 4                    
   544 Pauline Österman  Ramdala 4                    
   545 Kinnda Ahlsén     Rosenfeldt 3-4               
   546 Linn Hillborg     Rosenfeldt 3-4               
   547 Elin Jonskog      Rosenfeldt 3-4               
   548 Elsa Nilsson      Rosenfeldt 3-4               
   549 Hannah Nordström  Rosenfeldt 3-4               
   550 Alma Ragnarsson   Rosenfeldt 3-4               
   551 Juliana Soriano G Rosenfeldt 3-4               
   552 Tuva Alfiero      Spandelstorpsskolan 4A       
   553 Julia Nilsson     Spandelstorpsskolan 4A       
   554 Emma Skärheden    Spandelstorpsskolan 4A       
   555 Hilda Lindell     Torhamns skola 3             
   556 Klara Håkansson   Östra Torp 3B                



Årskurs 5-6 Pojkar  (9)  Start: 11:20       

   601 Anton Carlsson    Fågelmara 5                  
   602 Oskar Byggeth     Musikugglan, 5B              
   603 Milton Johansson- Ramdala 6                    
   604 Albin Löfmark     Ramdala 6                    
   605 Wille Stormaeus   Ramdala 6                    
   606 Felix Svensson    Ramdala 6                    
   607 Eric Douglas      Saltöskolan, 5A              
   608 Jacob Erwing      Saltöskolan, 5A              
   609 Adam Permlid      Saltöskolan, 5A              



Årskurs 5-6 Flickor  (15 Start: 11:20       

   701 Elin Ramberg      Fågelmara 6                  
   702 Sophie Brunsberg  Musikugglan, 5A              
   703 Aurora Nilsson    Musikugglan, 5A              
   704 Sarah Petersson   Musikugglan, 5A              
   705 Emelie Kardell    Musikugglan, 6A              
   706 Elin Tinnert      Musikugglan, 6A              
   707 Emma Sanderson    Nättrabyskolan, 6A           
   708 Julia Johansson   Ramdala 6                    
   709 Sol Molin-Engqvis Ramdala 6                    
   710 Stina Olgrim      Ramdala 6                    
   711 Emma Svensson     Ramdala 6                    
   712 Ida Allander      Saltöskolan, 5A              
   713 Stina Bladh       Saltöskolan, 5A              
   714 Rebecca Widenfors Saltöskolan, 5A              
   715 Ester Nilsson     Torhamns skola 5