Karlskrona Runt 2003sö 2003-09-28 14:31
Resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr    Rank Namn                         År  Dst Klubb                               Tid 



Öppen klass  ( Preliminär resultatlista  1 

    1     33         OK Orion                             Karlskrona                        39:42 
    2     31         Team Blekinge 1                      Karlskrona                        40:31 
    3      4         Glasriket RC                         Nybro                             42:32 
    4     22         Baltiska Kadetter                    Karlskrona                        44:37 
    5     32         Team Blekinge 2                      Karlskrona                        47:03 
    6      2         UIQ Spirits                          Ronneby                           47:24 
    7     19         EMA -                                Karlskrona                        47:41 
    8     21         cm@ericsson 2                        Karlskrona                        48:39 
    9     25         FK Vittus                            Karlskrona                        49:15 
   10      5         Karlskrona Polisen                   Karlskrona                        49:35 
   11      3         Salsjögänget -                       Bräkne-Hoby                       52:29 
   12     17         Dynapac Outsiders                    Karlskrona                        53:09 
   13     28         Vodafone Kundinsikt                  Karlskrona                        53:14 
   14     24         Svettiga pedagoger                   Karlskrona                        53:35 
   15     18         RFV- Data                            Karlskrona                        53:47 
   16      8         Dynapac "Jan-Eriks Gäng"             Karlskrona                        53:56 
   17     14         ITS Running Time                     Ronneby                           55:13 
   18     23         Laxarna ifrån Mörrum                 Mörrum                            55:22 
   19     15         Metrias duktiga kartmätare           Karlskrona                        55:37 
   20     30         T3 (s)port team                      Karlskrona                        56:12 
   21     10         Världsvarvet -                       Karlskrona                        56:18 
   22     11         Vodafone Teknikplanering             Karlskrona                        56:24 
   23     27         Miljöpartiet i Karlskrona            Karlskrona                        56:30 
   24     12         Vodafones Projektiler                Karlskrona                        57:51 
   25      7         Ingvars Indiander                    Backaryd                          57:56 
   26     20         cm@ericsson 1                        Karlskrona                        58:01 
   27      1         Socangels 1                          Ronneby                           58:39 
   28      9         Projektilerna KkrV IF                Karlskrona                        59:39 
   29     29         Kullåkra BTK                         Karlshamn                       1:00:52 
   30     16         the Bakers! af Chapmangymn           Karlskrona                      1:02:08 
   31     26         Carlskrona Shotokan                  Karlskrona                      1:23:49 

           6         Socangels 2                          Ronneby                        ej start 
          13         Vägsniglarna -                       Karlskrona                     ej start 



Damer  (1/1)   Preliminär resultatlista  1 

    1    201         OK Dacke                             Rödeby                            52:53 



Skollag  (19/1 Preliminär resultatlista  1 

    1    318         Jämjö Skolors IF                     Jämjö                             37:32 
    2    316         Segern -                             Karlskrona                        41:09 
    3    306         Vittringen -                         Karlskrona                        42:20 
    4    319         NKC 8C                               Karlskrona                        42:27 
    5    313         Slå en 7:a                           Karlskrona                        44:35 
    6    303         De 6 Sniglarna                       Rödeby                            45:15 
    7    307         Andra Andningen                      Karlskrona                        46:06 
    8    308         You never walk alone                 Hästö                             47:01 
    9    305         Vedebyskolan 7F                      Lyckeby                           48:04 
   10    301         Svettiga pärlor                      Karlskrona                        48:40 
   11    302         Sniglarna Hästöskolan klas           Karlskrona                        52:15 
   12    314         Strömsberg skola / Klass 6           Strömsberg                        52:24 
   13    312         Skrävle skola                        Skrävle                           53:52 
   14    309         Svett pärlorna                       Karlskrona                        54:31 
   15    310         Strömsberg skola / Klass 6           Rödeby                            54:33 
   16    317         Jämjö Leoparderna klass 4B           Jämjö                             57:55 

         304         Spader Ess                           Hästö                          ej start 
         311         Jändel geparderna                    Jämjö                          ej start 
         315         Nous voulons faire pipi              Karlskrona                     ej start