OK Orions kalender (2016-01-01 till 2016-12-31)

Dag Typ Rubrik Plats
Tor 7/1 Nattcup 5  Knösö 
Tor 14/1 Nattcup 6  Augerum 
Tor 21/1 Nattcup 7  Tving 
Tor 28/1 Nattcup 8  Åby 
Tor 4/2 Nattcup 9  Ronneby 
Tor 11/2 Nattcup 10  Gnetteryd 
Tor 18/2 Nattcup 11  Alljungen 
Tor 25/2 Nattcup 12  Bastasjö 
Tor 3/3 Nattcup 13  Färskesjön 
Fre 4/3 Natt Panvåren, natt  Åhus 
Lör 5/3 Medel Panvåren, medel  Åhus 
Sön 6/3 Lång Panvåren, lång  Åhus 
Tor 10/3 Natt Nattcup 14  Rosenholm S 
Fre 11/3 Natt Stjärnnatten  TC Byfallet, Åby 
Sön 13/3 Frivalsol Frivals-OL  TC Jändelskolan 
Tor 17/3 Natt Nattcup 15  Rödeby 
Lör 19/3 Lång Vårracet   
Sön 20/3 Medel Vårracet   
Tor 24/3 Natt Nattcup 16  Orionstugan 
Lör 26/3 Lång OK Vilse 87  Jämshög 
Sön 27/3 Lång OK Skogsfalken  Nv Mörrum 
Mån 28/3 Medel OK Skogsfalken  Nv Mörrum 
Lör 9/4 Sprint Swedish League #1  Brösarp 
Sön 10/4 Lång Swedish League #2  Brösarp 
Fre 15/4 Natt Natt-SM  Rosenholm 
Lör 16/4 Lång SSM  Ullared 
Sön 17/4 Stafett SSM  Ullared 
Sön 17/4 Lång Karlskrona SOK  Rosenholm 
Lör 23/4 Lång Swedish League #3  Kungälv 
Sön 24/4 Medel Swedish League #4  Kungälv 
Fre 29/4 Stafett 7-manna  Eksjö 
Lör 30/4 Stafett 7-manna  Eksjö 
Tor 5/5 Sprint Swedish League #5  Sandviken 
Lör 7/5 Medel Swedish League #6  Ockelbo 
Sön 8/5 Lång Swedish League #7 Final  Ockelbo 
Ons 11/5 Ungdomsserien, ROK  Ronneby, Cirkusplatsen 
Lör 14/5 Stafett 10-mila  Falun 
Sön 15/5 Stafett 10-mila  Falun 
Ons 18/5 Ungdomsserien, KSOK  Fridlevstads bollplan 
Ons 25/5 Ungdomsserien, Orion  Kristianopels bygdegård 
Lör 28/5 Sprint DM  Spandelstorspskolan 
Lör 4/6 Sprint Sprinthelgen   
Lör 4/6 Sprint Sprint-SM  Ronneby 
Sön 5/6 Sprint Sprinthelgen   
Sön 5/6 Sprint Sprint-SM  Ronneby 
Mån 6/6 Stafett Sprint-SM  Ronneby 
Lör 18/6 Stafett Jukola  Villmanstrand 
Sön 19/6 Stafett Jukola  Villmanstrand 
Lör 2/7 Stafett Tjoget  Emmaboda 
Lör 2/7 Ultralång SM  Ärla 
Sön 3/7 Stafett Tjoget  Emmaboda 
Lör 9/7 Medel Havs-OL, dag 1, Medel   Köpegårda 
Lör 9/7 Sprint/medel Havs-OL, dag 1, Sprint  Bokö 
Mån 11/7 Medel Sommar-3-kvällars, Österlen dag1  Dammåkra, Ravlunda Skjutfält. 
Tis 12/7 Medel Sommar-3-kvällars, Österlen dag2  Dammåkra, Ravlunda Skjutfält. 
Ons 13/7 Medel Sommar-3-kvällars, Österlen dag3  Dammåkra, Ravlunda Skjutfält. 
Sön 24/7 Lång O-Ringen Etapp 1  Sälen 
Mån 25/7 Lång O-Ringen Etapp 2  Sälen 
Tis 26/7 Medel O-Ringen Etapp 3  Sälen 
Tor 28/7 Lång O-Ringen Etapp 4  Sälen 
Fre 29/7 Lång O-Ringen Etapp 5  Sälen 
Fre 12/8 Sprint GM  Varberg 
Lör 13/8 Lång GM  Varberg 
Sön 14/8 Stafett GM  Varberg 
Ons 17/8 Ungdomsserien Ungdomsserien, Orionstugan  Orionstugan 
Lör 20/8 Sprint VM  Strömstad 
Sön 21/8 Sprintstafett VM  Strömstad 
Tis 23/8 Medel VM  Tanum 
Ons 24/8 Ungdomsserien, KSOK  Rödeby, Crossbanan 
Tor 25/8 Lång VM  Strömstad 
Lör 27/8 Stafett VM  Strömstad 
Ons 31/8 Ungdomsserien, ROK  Karlsnäsgården 
Tor 1/9 KM-sprint  Spandelstorp 
Lör 3/9 Medel DM  Växjö! 
Sön 4/9 Stafett DM  Växjö! 
Fre 9/9 Natt DM  Rosenholm 
Sön 11/9 Lång DM  Karlshamn 
Fre 16/9 Sprint USM  Karlstad 
Lör 17/9 Lång SM  Näsum 
Lör 17/9 Lång USM  Karlstad 
Sön 18/9 Lång SM  Näsum 
Sön 18/9 Stafett USM  Karlstad 
Fre 23/9 Medel SM medel kval  Porsgöl 
Lör 24/9 Medel SM medel final  Porsgöl 
Sön 25/9 Stafett SM stafett  Bussevik 
Lör 1/10 U-seriefinal  Svängsta 
Lör 29/10 Stafett Smålandskavlen  Eksjö 
Sön 30/10 Stafett Smålandskavlen  Eksjö 
Tor 3/11 Natt Nattcup 1  Höga Sand 
Tor 10/11 Natt Nattcup 2  Brunnsparken, Ronneby 
Tor 17/11 Natt Nattcup 3  Alljungen 
Tor 24/11 Natt Nattcup 4  Augerum 
Tor 1/12 Natt Nattcup 5  Ronnebytrakten 
Tor 8/12 Natt Nattcup 6  Bastasjö 
Tor 15/12 Natt Nattcup 7  Färskesjön SO